TechnologijosAuksinė liepsna

NunnoUuni muilo akmens židiniai spinduliuoja švarią šilumą. Dėkui unikaliai NunnoUuni užpatentuotai "Gold Fire" (auksinė liepsna) technologijai - mediena sudeginama efektyviai, todėl nelieka suodžių, kurie mažina židinio efektyvumą, blokuoja šilumos laidumą ir teršia gamtą.

Auksinė liepsna - unikalus NunnoUuni patentuotas kuro deginimo metodas, kai židinyje kuras dega itin karštoje liepsnoje. Liepsnos temperatūra siekia net 1200° C. todėl deganti mediena beveik nepalieka nuodingų suodžių. Būtent dėl „auksinės liepsnos" degimo būdo, dar vadinamo švariu degimu, suomiški židiniai laikomi ekologiškais. Šie židiniai išskiria nepalyginti mažiau teršalų, vadinamų kietųjų dalelių. 

Įprastai degant medienai išsiskiria daug įvairių teršalų. Dalis jų yra pavojingi, nes sukelia šiltnamio efektą ir yra potencialūs kancerogenai - vėžį sukeliančios medžiagos. Deginant „auksinės liepsnos" metodu, į aplinką jų išsiskiria mažiau. 


  1. Pirminis oro pripildymas vykdomas pro mažas skylutes, esančias degimo kameros apačioje, taip užtikrindamas tolygų kuro degimą.


  2. Antrinis oro pripildymas vyksta orui liečiantis su degimo kameros sienelėmis. Todėl jis įšyla. Šiltas oras efektyviau maišosi su degančios medienos išskiriamomis dujomis, taip pakeldamas liepsnos temperatūrą.  Aukštoje temperatūroje kuras sudeginamas efektyviai ir nelieka suodžių.


  3. Pirminio ir antrinio oro srautas atvėsina groteles, taip užtikrindamas saugumą. 
Jūsų nosis Jums padėkos
  

Dėka unikalaus degimo metodo, NunnoUuni židiniuose kuras sudega švariai, todėl išmetamų teršalų kiekis yra minimalus. Tai tikrai įvertins alergija arba astma sergantys žmonės. Efektyvus degimas taip pat užtikrins ir mažesnį kuro poreikį, taip taupydamas ne tik gamtą, bet ir Jūsų pinigus.


Skirtumas tarp tradicinio židinio ir židinio su "Auksinės liepsnos" technologija

Tyrimai parodė, kad židiniai su "Auksinės liepsnos" technologija daug geriau sudegina kurą, todėl į aplinką išskleidžiama žymiai mažesni kiekiai kietųjų dalelių, anglies monoksido, angliavandenilio ir suodžių bei lieka mažesni kiekiai pelenų. Skirtumą pajus ne tik gamta, bet ir Jūs patys.


Kietųjų dalelių koncentracija (O2 = 13%)

Kietųjų dalelių koncentracija išmetamosiose dujose

Kietosios dalelės susidaro, kai nepakankamai gerai sudega kuras. Turimais duomenimis kietosiose dalelėse gali būti toksinių medžiagų, kurios gali patekti į kvėpavimo takus ar plaučius.


Angliavandenilio koncentracija (O2 = 13%)


Angliavandenilių koncentracija išmetamosiose dujose

Ne visi angliavandeniliai yra pavojingi, tačiau kai kurie iš jų skatina šiltnamio efektą arba turi kancerogenų. Norėdami sumažinti angliavandenilių kiekį, būtina dgimo pakuroje pasiekti pakankamai aukštą degimo temperatūrą.


Anglies monoksido koncentracija (O2 = 13%)


Anglies monoksido koncentracija išmetamosiose dujose

Anglies monoksido kiekis didėja nepakankamai gerai sudeginus kurą.