Mūsų kainos nėra galutinės, tad jei radote pigiau, praneškite mums ir visuomet pasiūlysime geresnę kainą. Taip pat suteiksime nuolaidą pasirinkus projektavimo ir montavimo paslaugas ar perkant didesnį prekių kiekį.

Kodėl turėtumėte rinktis granulinę krosnelę?


Kodėl turėtumėte rinktis granulinę krosnelę? 

 
Atsakymas į šį klausimą yra tikrai ne vienas. Granulinėmis krosnelėmis prekiaujame pakankamai seniai, kad žinotume juos visus. Savo patirtimi norime pasidalinti su visais, besidominčiais, kaip efektyviai šildyti savo namus.

Kaip veikia granulinės krosnelės?

 
Pirmiausiai reiktų pristatyti pačią granulinę krosnelę. Amerikoje 1930-siais metais siautėjo gili ekonominė krizė, dar žinoma, kaip Didžioji Depresija, kai trūko visko, taip pat ir malkų bei anglies krosnims kūrenti. Tada kūreno viską, kas buvo iš medžio, taip pat ir pjuvenas, kurias gaudavo iš vietinių lentpjūvių. Taip atsirado granulės. 1980 metais buvo sukurta pirmoji speciali krosnelė, kuri galėjo būti kūrenama vien tik pjuvenų granulėmis, ją buvo galima nesunkiai pastatyti kiekvienuose namuose. Iki tol granulėmis kūreno tik pramoninius objektus. Taip kompaktiškos granulinės krosnelės pradėjo populiarėti būtent privačiuose namuose.
 
Kodėl granulėmis nebuvo galima šildytis anksčiau? Todėl, kad granulinės krosnelės naudoja elektroniką ir kitas aukštąsias technologijas, leidžiančias kūrenti efektyviai ir nebrangiai. Iš esmės jos beveik niekuo nesiskirtų nuo paprastų medienos krosnelių, tačiau termostatas ir nuotolinis valdymas pakelia šias krosneles į kur kas aukštesnį lygį.
 
Viskas veikia gana paprastai. Krosnelė susideda iš kelių pagrindinių dalių:
·         Degimo kamera – tai vieta, kurioje dega granulės, surenkamos degimo atliekos, kurių nėra labai daug.
·         Granulių stovas – speciali talpa krosnelės užpakalinėje dalyje, į kurią įpilamos granulės. Granulių stovas specialiu dozavimo mechanizmu yra sujungtas su degimo kamera, todėl granulės ten patenka ne pro stiklines dureles, o iš kitos pusės. Tai padidina namų saugumą ir pagerina priežiūrą.
·         Šildymo mechanizmas – ugnis krosnelėje kaitina metalines sienas, kurios išlaiko šilumą. Belieka tą šilumą surinkti ir nukreipti į kambarį specialaus ventiliatoriaus pagalba. Jei tai granulinės krosnelės su vandens rėmu, šildomas cirkuliuojantis vanduo.
·         Termostatas ir įjungimo mechanizmas – kompiuterizuotas įrenginys visų pirma automatiškai uždegantis granules, jas dozuojantis, sekantis degimo temperatūrą ir išskiriamos šilumos kiekį. Krosnelė gali būti valdoma mygtukais ant jos korpuso arba nuotoliniu pulteliu.
·         Dūmų pašalinimo sistema – specialūs oro latakai neutralizuoja dūmus ir pro užpakalinėje krosnelės dalyje esantį vamzdelį pašalinanti į ventiliacinę sistemą ar kaminą. Degant granulėms išsiskiria nedaug dūmų, todėl vamzdelis yra paprastai nestoras ir nepastebimas.
 
Granulinės krosnelės valdomos labai paprastai. Supilate granules iš pakuotės į granulių stovą, paspaudžiate įjungimo mygtuką, kuris granules kaitina ir uždega, nureguliuojate laiką, temperatūrą ir kitus parametrus, ir viskas! Jokių žarsteklių, padegamųjų skysčių, malkų krūvos ir skiedrų, prineštų į visus namus. Keli mygtukų ant valdymo pulto ar pultelio paspaudimai ir krosnelė dega.
 
Ar ant granulinės krosnelės galima ruošti maistą? Taip, yra keli modeliai ne tik su kaitlente, bet ir su orkaite, todėl ši krosnelė gali sutaupyti nemažai elektros energijos arba dujų. Tačiau tokie modeliai yra gana reti, kadangi pirminė šios krosnelės paskirtis – šildyti patalpas ir/arba vandenį.
 
Ar galima krosnelės apdailą daryti pagal specialius užsakymus? Tokia galimybė yra, jei krosnelė yra įmontuojama. Tada galite ją įmontuoti į jau esamą židinį, arba nusamdyti specialistus, kurie krosnelės apdailą sukurtų pagal jūsų pageidavimus. Kaip supratote, krosnelės yra dviejų rūšių – įmontuojamos arba pastatomos su apdailos elementais.

Kodėl reiktų rinktis granulines krosneles?

 
Priežastys yra kelios:
 
1.       Ekologiška šiluma. Kuras gaminamas iš suspaustų ir išdžiovintų (drėgmės lygis – 12%) natūralaus medžio pjuvenų. Degdamos granulės į aplinką išmeta mažiau anglies dioksido ir kitų degimo medžiagų, kurios teršia aplinką.
2.       Efektyvi šiluma. Kompiuterinių programų dėka sunaudojama tik tiek granulių, kiek reikia norimai temperatūrai pasiekti. Jokio perteklinio deginimo, nebent kambaryje būtina liepsna, kaip interjero detalė.
3.       Nebrangi šiluma. Granulės yra viena iš pigiausių biokuro rūšių, kurio Lietuvoje yra tikrai pakankamai dėl plačiai išvystytos medienos perdirbimo pramonės. Kompiuterizuotas šildymas taip pat ir taupo, nes naudojama tik reikalingas kiekis granulių.
4.       Saugus ir paprastas valdymas. Granulinę krosnelę užkurti gali ir 10 metų vaikas, paspaudęs keletą mygtukų. Aišku, su tėvų leidimu ir priežiūra. Namuose nereikia laikyti kitų degių medžiagų – skysčių, degtukų, skalų įdegimui, popieriaus ir t.t. Tai visiškai saugu ir sumažina gaisro tikimybę beveik iki nulio.
5.       Galimybė valdyti per atstumą. Krosnelę galima valdyti pulteliu iš kito kambario, jei tik gerai veikia radijo ryšys, jau nekalbant apie tokį patogumą, kaip krosnelės uždegimas neišlipant iš lovos.
 
Privalumai akivaizdūs. Manome, kad turite žinoti ir galimus trūkumus, kurie tikrai ne esminiai. Vienas iš pagrindinių trūkumų yra elektros energija. Krosnelei valdyti reikalinga elektra, tad, jei ji dingsta, krosnele negalėsite naudotis. Gali tekti pasirūpinti nedideliu generatoriumi.
 
Kitas nedidelis trūkumas yra krosnelės montavimas – nerekomenduojame ją įrenginėti patiems. Geriau jau samdyti profesionalius meistrus, kurie pastatys ir įrengs krosnelę pagal visus saugos reikalavimus ir gamintojo rekomendacijas, apie kuriuos galite nežinoti. Neteisingai įrengta krosnelė gali sukelti gaisrą ar diskomfortą namuose, taip pat sutrumpinti garantijos laiką. Tai ypač aktualu granulinėms krosnelėms, kurios yra pritaikytos prijungimui prie ortakių sistemos).
 
Granulinės krosnelės kaina nėra nei trūkumas, nei privalumas. Kaina yra didesnė, nei paprastos malkomis kūrenamos krosnelėmis dėl itin pažangių technologijų ir kokybiškų medžiagų (tiek pačios krosnelės, tiek apdailos elementų). Kainai įtakos turi ir kilmės šalis. Mes prekiaujame itališkomis granulinėmis krosnelėmis, o italai garsėja savo skoniu ir stiliumi bei išskirtiniu dizainu, sukuriančiu namuose nepakartojamą atmosferą.
 
Prieš įsigydami granulinę krosnelę būtinai pasitarkite su mumis. Ne visos granulinės krosnelės tinka jūsų namams dėl jų paskirties, stovėjimo vietos, apšildomo ploto, saugumo lygio ir daugybės kitų kriterijų, kuriuos objektyviai įvertinti padės mūsų patyrę ir kvalifikuoti vadybininkai.

Kodėl turėtumėte rinktis granulinę krosnelę?