Mūsų kainos nėra galutinės, tad jei radote pigiau, praneškite mums ir visuomet pasiūlysime geresnę kainą. Taip pat suteiksime nuolaidą pasirinkus projektavimo ir montavimo paslaugas ar perkant didesnį prekių kiekį.

IstorijaMuilo akmens kasyba Nunnanlahti miestelyje (šiaurės Karelijos regionas) vykdoma jau daugiau nei 100 metų. Muilo akmens naudojimas ypač išpopuliarėjo modernizmo epochoje, kuomet jis buvo naudojamas pastatų puošybai. Šis akmuo yra lengvai apdirbamas ir iš jo galima išgauti įvairias formas, todėl juo buvo puošiami pastatai visuose didžiausiuose miestuose. Būtent dėl lengvo apdirbimo, visi akmenys, kuriuose yra talko, gavo tokį pavadinimą - muilo akmuo.

Nunnanlahti miestelyje buvo atidaryta apie dešimt akmens kasyklų, bet mažai kas kreipė dėmesį į išskirtines muilo akmens savybes, tokias kaip sugebėjimas atlaikyti didelę kaitrą bei sukaupti didelį šilumos energijos kiekį.

Muilo akmeniu, kaip statybine medžiaga, susidomėjimas sumažėjo 1960 metais. Tačiau tuo metu susiformavo  židinių gamintojų asociacija, kuri tesė XIX amžiaus tradicijas. Jie iš muilo akmens statė krosnis ir židinius, tuo pačiu kaupdami žinias apie skirtingas muilo akmens rūšis ir jų savybes.


Židinių statytojų sukauptos žinios, jų profesionalumas ir kompetencija įkvėpė Juhani Lehikoinen įkurti "Nunnanlahden Uuni Oy" įmonę, tačiau pagrindinė priežastis įkurti įmonę, buvo jo tėvo, Tahvo Lehikoinen, sukaupta milžiniška patirtis pasirenkant vieną iš muilo akmens rūšių - mamuto akmenį.

Nuotraukoje matote, kaip Juhani Lehikoinen tėvas Tahvo pjauna muilo akmenį. Keturiasdešimties metų patirtis apdirbant muilo akmenį leido jam sukaupti pakankamai informacijos apie visas muilo akmens rūšis.
"NunnaUuni Oy" įmonė sistemingai investuoja į mokslinius tyrimus ir naujų produktų kūrimą. Apjungdami židinių statytojų daugiametę patirtį ir naujausių mokslinių tyrimų duomenis bei juos panaudodami pramoninėje židinių gamyboje, jie pasiekia puikių rezultatų.
Mamuto akmuo yra gerose rankose, bet pati jam tinkamiausia vieta - Jūsų namai.